Uzun zamandır neden yazamıyorum?

p>Merak eden varmıdır bilmiyorum fakat ben yinede iyimser düşünüp merak edenler için açıklama yapayım dedim. Uzun zamandır yazamıyorum sebeplerini kısaca şöyle sıralayabilirim.

Sanatımızı sürekli icra etmeden usta olamayacağımızı düşündüğüm için, çok okuyup, çok yazı yazmak yerine, az okuyup çok kod yazmak yönünde bu aralar tercihimi kullanıyorum.  Bu yüzden sürekli yakındığım politik ve diğer bazı nedenlerden dolayı iş ortamında uygulayamadığım yazılım pratiklerini kendim evde uygulamaya karar verdim ve kolları sıvadım diyebilirim.Yani  Hackers and Painters kitabında verilen tavsiyeye uydum karnımı doyuran bir gündüz işine sahibim, geceleri ise istediğim pratiği uygulayabildiğim, pratik yapabildiğim, sanatımı icra edebildiğim projelere sahibim. Lafı fazla uzatmadan bahsedeyim nelerle uğraşıyorum?

ASP.NET MVC,NHibernate,jQuery,DI,TDD kullanarak uzun soluklu bir proje geliştiriyorum.

Gerçek anlamda JavaScript öğrenmeye çalışıyorum.

Perl,Ruby on Rails’e göz kırpıyorum.

Sizlere, başkalarına birşeyler öğretmek için öncelikle kendim yaşamalıyım o yüzden bu projeler süresince öğrendiklerimi, uyguladığım pratikleri ve belkide kaynak kodlarını sizinle paylaşacağım. Hatta kalmaya devam edin çok yakında güzel projeler ve yazılarla tekrar birlikte olacağız.

8 thoughts on “Uzun zamandır neden yazamıyorum?

 1. Sadullah

  yeni yazılarını sabırsızlıkla bekliyoruz Cihat :) senin deneyimlerinden yararlanmak bizim için çok faydalı olacaktır .

 2. Kerem

  Size javascript için gwt yi önerebilirim çok güçlü bir tool. bi göz atın seviceğinizi düşünüyorum. Gwt sayesinde ajax a yazılım mühendisliği metotlarını uygulayabilirsiniz.(test, oop, tdd, …).
  Yeni yazılarınızı dört gözle bekliyorum.

 3. Murat

  Merhaba; Javascript konusu biraz sıkıntılı bir konudur, kendi tecrübelerimden biliyorum. Browserlara göre farklılık arzetmesinden tutun hafıza sorunlarına kadar pek çok sıkıntı vardır.
  yinede o konu çok zevklidir. özellikle framework ve Json konusu ilginizi çekebilir.
  Ama uğraşması zahmetli bir alan..

 4. ArGeMaNiA

  Artık yazmaktan vaz mı geçtiniz?Askere gittik geldik, hala aynı makale.
  Sayenizde ben de baya bir iştahlanmıştım site açayım, yazayım, çizeyim, paylaşayım diye.

 5. M. Cihat Altuntaş Post author

  Yaklaşık 1,5 senedir yurtdışında çalışıyordum. Bu yüzden çok yazma fırsatım olmadı ama kendime çeki düzen verip artık orda edindiğim tecrübeleride paylaşmak istiyorum.

Comments are closed.