Test-Driven Development: A Practical Guide

TDDPracticalTest Driven Development’a yeni baştan sağlam bir başlangıç yapmak için kitap okumaya karar verdim. Test-Driven Development: A Practical Guide TDD temellerini örnek bir proje üzerinde adım adım ilerleyerek öğretiyor. Proje ufak bir film yöneticisi, Java ve Swing kullanılarak yapılıyor. Genelde pratiğe yönelik kitapları okumayı sevdiğim için şuanda kadar oldukça iyi gidiyor. Yeni başlayanlara tavsiye ederim.

Kitabı bitireli oldukça zaman olmuş ama bu yorumu sonradan bu yazıya eklemek istedim.TDD geçmişim yaklaşık 2 seneye geliyor.

Bu kitaptan sonra birçok kitap,makale,ve yazıdan faydalandım ama hala bu kitabı benim için en önemli kaynaklardan biri olarak görüyorum. Test Driven Development hakkında gerçekten bu kitaptan çok faydalandım.Özellikle pratik bakımından küçükte olsa bir projeji baştan sona geliştirmesi TDD’nin projede nasıl işlediğini görmem açısından oldukça iyi olmuştu.

Kitabın içinde Unit testing,Mock objects,GUI testing,Refactoring.. birçok konuda oldukça faydalı bilgiler veriliyor. En sonunda da TDD ile yazılan kodun kalitesi metrikler ile ölçülüp gözden geçiriliyor. Özellikle GUI testing gibi uğraştırıcı bir konuda kitaptan oldukça faydalanmıştım. Herkese tekrar mutlaka okumasını tavsiye ediyorum.

4 thoughts on “Test-Driven Development: A Practical Guide

 1. sevda

  merhaba..
  elektronik-bilgisayar eğitimi bölümü son sınıf öğrencisiyim.
  tavsiye ettiğiniz kitabı bende bir inceleyeyim dedim.

 2. M. Cihat Altuntaş Post author

  Kent Beck’in kitabını okumuştum güzel bir kitap fakat uygulama içinde GUI Testing,Mock Objects gibi kavramları anlatmıyor o bakımdan bu kitap daha çok hoşuma gitti diyebilirim.

 3. Ömer

  Böyle pratiğe yönelik kitaplara çok ihtiyaç var aslında.

  Pratiğe yönelik tavsiyelerinizi takip edeceğiz..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>