Nerede Kalmıştık?

En son yazımı yaklaşık 2 sene önce yazmışım. Geçen zaman zarfında acı tatlı birçok olay yaşandı. Başta çok sevdiğim babaannemi kaybettik. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun kendisi torunlarını yani bizleri çocuklarından fazla severdi bizde onu tabi. Ondan geriye çocuklara olan sevgisi ve sürekli ne kadar yemiş olsam da”oğlum ye neden yemiyorsun” deyişi ve çok sevdiğim torunlar olarak çektirdiğimiz aşağıdaki fotoğrafımız kaldı.
CIMG1391
O vefaat ettikten sonra dünyada asıl zenginliğin ne para ne mal ne mülk olmadığını tekrar anladım. Arkanızda sizi seven, hayırla yad eden insanlar asıl zenginlikmiş. İnsan başına gelince daha iyi idrak ediyor. Allah torunları tarafından defnedilmeyi herkese nasip etmez diye düşünüyorum.

Birazda tatlı olaylardan bahsedecek olursak kısa bir süre önce evlendim. Uzun bir süre koşturma, tatlı telaşın sonunda bende dünya evine girdim :) Gerçi evin eksiklerini hala tamamlayabilmiş değiliz ama yinede eski koşuşturmanın yanında çok kolay kaldığını söyleyebilirim.

Uzun süredir blog ile ilgilenmediğimin kendim dahil herkes farkında sanırım. Bunu fırsat bile bilimum haşere virüsler bloga dadanmış ya da akıllı arkadaşın birisi wordpress açıklarından birini kullanarak bloguma reklam scriptleri eklemiş.Neyse temizlik işlerine yavaş yavaş başladım çok yakında haşerelerden kurtulacağız inş.

Bu arada yazamadığım uzun zaman zarfında başka neler yaptım birazda onlardan bahsedeyim.

Bir süre yılan hikayesine dönen bir türlü bilmek bilmeyen hobi projemle uğraştım. Biraz JavaFX, biraz Android, biraz PhoneGap ile ortaya karışık bir proje çıkarmaya çalıştım ama motivasyonumu kaybettiğim için yarım kaldı umarım tamamlayabilirim.

Bilgisayar mimarisi konularına merak saldım. İşlemci, RAM vs bileşenler nasıl yapılır, nasıl haberleşir gibi konular oldukça hoşuma gitti. Bunda tavsiye üzerine okuduğum bir kitabın etkisi çok büyük.

PS3(Playstation) George Hotz tarafından hacklenince, “ya bunlar nasıl yapıyor bu işi” diye merak edip, buffer overflow, compilers, assembly, sistem programlama konularına merak saldım.

Yukarıdan anlayacağınızı düşündüğüm Playstation sayesinde Fifa Ultimate Team oyununu keşfettim. Keşfetmez olaydım diyeyim siz gerisini anlayın :)

Finans ve yatırımcılık konularına merak salarak daldan dala zıplama rekoru kırdım :) Martin Fowler’dan sonra Warren Buffet amca da büyük saygımı kazandı. Bundan sonra ondan da alıntılar yaparsam şaşırmayın.

Peki bundan sonra ne olacak?

Geçen sürenin kısa bir özetini yazmaya çalıştım aklıma gelmeyen birçok şey vardır mutlaka onlarıda fırsat buldukça yazmaya çalışacağım. Blogu temizleyip ayağa kaldırdıktan sonra genel olarak yine yazılım ağırlıklı olmakla birlikte yukarıda bahsettiğim konularla ilgili aynen kaldığımız yerden devam etmeyi planlıyorum.

Bakalım zaman ne gösterecek sağlıcakla kalın.

5 thoughts on “Nerede Kalmıştık?

  1. Muzaffer

    O kadar zevkli mevzularla ilgilenmişsinizki insanda merak ediyor bu mevzuları…
    ama tekrar 6-7 ay geçmiş sizden bir hareket bekliyoruz en yakın zamanda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>