Fırat Üniversitesi Seminer Notları

Mart ayının son haftasında Ceturk davetlisi olarak Elazığ Fırat Üniversitesi etkinliğinde Design Patterns konusunda konuşmacı olarak bulundum. Özcan Acar,Mehmet Aca ve Gökay Okutucu ile tanışmak güzeldi.

Seminer notlarını ancak şimdi yazabiliyorum.Notları derken “seminerde şunu yaptım,bunu yaptım, şuraları gezdim” gibi cümlelerden ziyade bildiklerimi öğretmek için gittiğim seminerden neler öğrendim ondan bahsetmek istiyorum.

 • Bilen öğretir, bilmeyen yönetir. (Ramazan hocaya sonsuz teşekkürler.)
 • İstekler sonsuz, kaynaklar sınırlı.(Özellikle zaman)
 • Kendimi sunum konularında geliştirmeliyim :)

6 thoughts on “Fırat Üniversitesi Seminer Notları

 1. Tolga

  ilk seminerini verdin demekki Cihat. Ben katilamadim tabiki ama seminerin video kaydi cetürk de yayimlanacakmi biliyormusun?

 2. M. Cihat Altuntaş Post author

  @Tolga
  Evet Tolga verdik sonunda :) Yanılmıyorsam Ceturk tarafından videolar ceturk.tv adresinde yayınlanacak ama ne zaman bilmiyorum.

  @Enes
  Çuvaldızı kendimize batıralım değil mi? :)

 3. Aykut ŞAY

  ” bilmeyen yönetir. ” bu lafı çok sevdim… bi arada bir projenin nasıl YÖNETİLMEMESİ gerektiğini anlatan bi makale yazarsan sevinirim :D … kolay gelsin…

 4. M. Cihat Altuntaş Post author

  @Aykut nasıl yönetilmemesi konusunda baya tecrübeliyim o yüzden birşeyler yazabilirim sanırım:) Fakat biri gelirde nasıl yönetilmeli konusunda yazı isterse ne yaparız bilmem :)

Comments are closed.