Almanya Gezisi

Gittim,gezdim,geldim.:) .Uzun süredir gitmeyi planladığım Almanya gezisinden döneli bir hafta oldu. Orada oturan halamlar yıllardır davet ediyordu fakat gitmek bu zamana nasib oldu demekki. Birazda daha önceden gitmeyi benyimde zor bir şey olarak gördüğümden olsa gerek bir türlü gidememiştim. Aslında niyet ettikten sonra Vize için gereken belge yığını dışında oldukça kolaymış onu öğrenmiş oldum.

Almanya hakkında ilk düşüncelerim gerçekten çok temiz, düzenli, yeşil bir memleket olduğu. Zaten ilk uçaktan indikten sonra yol boyunca etrafta herhangi bir bozuk bina, çöp, bozuk yol vb.. görememenin şaşkınlığını uzun bir süre üstümden atamadım. İkinci şoku ise etrafı yemyeşil gördükten sonra yaşadım. Açıkçası bunu hiç beklemiyordum kafamda daha önceden nedense bizim buralar yeşil oralar bina yığını gibi bir düşünce vardı ama orayı görünce düşüncelerim tam tersine döndü diyebilirim :).

Almanya’ya gidişim yarı gezi, yarı ziyaret amaçlıydı. Hannover’e halamların yanına gittim onlarda sağolsun çok iyi ağırladılar baya gezdirdiler beni. Hannover’i özellikle yeşilliği doğası açısından çok beğendim. Ardından Berlin’e gittik orası daha çok bana istanbulu andırdı o yüzden Hannoveri daha çok beğendim diyebilirim. Berlin’de biraz ilginç bir müze gezisi yaptık. Orada bulunan Bergama müzesine gittik. Biraz garip oldu çünkü ülkemizin tarihi zenginliklerini koruyamadığımız için adamların orada bizim tarihimizi alıp sergilemeleri açıkçası biraz üzdü beni.

Kısaca Almanya gezisi böyleydi belki birkaç fotoğrafta bulursam koyarım. Fikirlerimi soracak olursanız Almanya iyi hoş güzel memleket ama ben İstanbul’dan Türkiye’den yinede vazgeçmem. Gidilip görülmesi gereken bir yer ama benim için kalınması yaşanması gereken bir yer kategorisine girmiyor. Bülbül Altın kafes ilişkisi misali tercihim İllede Vatanım yönünde :)

2 thoughts on “Almanya Gezisi

  1. Murat Ersan

    Cihat gitmişsin gezmişsin ve görmüşsün hakkatten. Ne diyeyim, fuar için gidiyorlar arkadaşlar mart ta belki bende takılırım onlara.. Ama bilgisayar tecrüben hakkında başarılarının devamını dilerim… .net ve herhangi bir programlama platformu olsun konuya bakış açın çözüm getiren bir tarzda oldu hep.. Askere gidiyorsun, gelince de senden kıymetli güzel projeler bekliyoruz.. :) görüşmek üzere.

  2. Abdullah UZUN

    Bende gidip gezdim. Hemde 93 gün orada kaldım. Adamların sistemine hayeran kaldım. ulaşlım dakik. otobüs her sabah 09:08 de geldi. Yazılımcı olarak staj için gitmiştim. şunu gördüm ki Almanya nın yazılım ihtiyacını Ruslar, Kanadalıılar bide çılgın Türkler sağlıyor. Adamlar matematikte kötü. Doğa güzellikleri çok güzel.

Comments are closed.